Mistlamp op aanhangwagen, caravan of boottrailer verplicht? Informeer uzelf.

Mistlamp op aanhangwagen, caravan of boottrailer verplicht? Informeer uzelf.

Zo staat namelijk in artikel 5.18.37a van het Voertuig Reglement het volgende

Artikel 5.18.37a

Indien een aanhangwagen wordt voortbewogen door een personenauto of bedrijfsauto die is voorzien van één of twee mistlichten, behoeven alleen de één of twee mistlichten op de aanhangwagen te branden, mits de bediening van de mistlichten op het trekkende voertuig en de aanhangwagen via een schakelaar in het trekkende voertuig plaatsvindt.

Kijk hiervoor ook op de site van het -RDW- en op de site van de -overheid- (toets bij "zoeken op nummer" 5.18.37a)

Mistachterlicht LED E-keur

Artikelnummer: A3003LED
€ 13,50 € 12,99 incl. BTW
Direct uit voorraad leverbaar

Vóór 18:00 uur besteld, volgende werkdag thuis!

Is een mistachterlicht op mijn aanhangwagen verplicht?

Vanaf 1 juli 2006 moeten aanhangwagens tot 750 kg verplicht voorzien zijn van een of meer mistachterlichten. Deze verplichting geldt ongeacht het bouwjaar van de aanhanger. Wel geldt er een uitzondering: indien de trekkende auto geen mistachterlicht heeft, dan hoeft de aanhangwagen die ook niet te hebben.
Voor aanhangwagens die zwaarder zijn (totale toegestane maximum massa= leeggewicht+ lading)dan 750 kg (dus voorzien van een eigen kenteken) geldt dat zij één of twee mistachterlichten moeten hebben, als ze zijn gebouwd na 31 december 1997. Als de aanhangwagen eerder is toegelaten, is een mistachterlicht niet verplicht.
Meer informatie vindt u in de brochure Mistachterlicht verplicht leest u er meer over.

Alle achterlichten, mistachterlichten en combinatielampen vindt u -hier-

5800.jpg

Mistachterlicht LED E-keur

Artikelnummer: A3003LED
€ 13,50 € 12,99 incl. BTW
Direct uit voorraad leverbaar

Vóór 18:00 uur besteld, volgende werkdag thuis!